Gry Flash


Nie lubię Flasha. Kojarzy mi się z wyskakującymi reklamami, więc wykorzystuję flashblock, aby nie ładować ich.

Nie lubię stron używających Flasha tam, gdzie wystarczyłby JavaScript. Po co, zmuszać kogokolwiek do instalowania pluginu tylko po to, by animować powolne podświetlanie? No, chyba że JS to wiedza tajemna.

Nie lubię Flasha, blokuję go i strony wyglądają przez to beznadziejnie. Gdyby go nie było, to pomęczyłby się jeden z drugim i nastukał to samo w JavaScripcie zamiast „programować” za pomocą myszy i Photoshopa.

HTML, CSS, JavaScript plus grafika całkiem dobrze się sprawdza. Na stronie orange.pl już chyba poszli na całość. Flashblock pokazuje mi ikonkę w ramce. No tak, myślę, pewnie jakiś wodotrysk. Klik… a tu po prostu flash służy jedynie do narysowania tekstu większą czcionką. Żeby było śmieszniej, poniżej tekst taką samą czcionką jest wyświetlony już jako jpeg. Tak na marginesie, to zastanawiam się czemu strony operatorów komórkowych są tak mało intuicyjne?

No dobra, to sobie ponarzekałem.

Są miejsca, gdzie lubię Flasha. Kiedyś myślałem, że aplety javowe będą takim oknem do gier, a tu jednak Flash się wybił. Szkoda. Ludzie jednak fajne rzeczy robią, więc mniejsza o narzędzia jakimi się posłużyli. Polecam poniższe:

  • Canabalt – Najprostsze sterowanie jakie widziałem. Cała zabawa polega na klikaniu przyciskiem myszy i już. Ludzik sam biegnie po dachach, a ty każesz mu skakać. Durna gra, hehe, ale jakoś mnie wciągnęła. Może dlatego, że za każdym razem generuje inną trasę?
  • Machinarium – Bardzo ładna grafika. Na początku gra wydawała mi się nudna, dopóki nie zacząłem grać. Seria oryginalnych łamigłówek z udziałem robocika. Trzeba pomóc mu przejść dalej wykorzystując napotkane nowe przedmioty. Każda plansza diametralnie różna. Niestety demo ma tylko kilka plansz.
  • Auditorium – Coś dla melomanów lubiących łamać sobie głowę. Należy przekierować strumień muzyki. Hipnotyczna wizualizacja, trochę magiczna, urzekająca.

Jeśli znajdę coś ciekawego, to jeszcze wrzucę kiedyś.

Komentarze nie są dozwolone.